Pražská 223, 390 01 Tábor
Česká republika

Tel.: +420 724 188 933
Email: pavla.bartova@re-max.cz

 

Prodejní cena: 9.990.000 Kč

 

Tento historický bytový dům s velkým pozemkem je situovaný pod hradbami historického jádra města Tábor, na okraji vilové čtvrti.

Budova o zastavěné ploše 325 m2 je chytře umístěna na samém okraji pozemku trojúhelníkového tvaru o rozloze 2030 m3. Díky tomu je zbylou část pozemku možné využít k umístění dalších budov, parkovacích míst a zelených ploch. Na další rozvoj pozemku pro bytové účely byly vypracovány studie. Mezi dalšími možnostmi využití se nabízí například hotel nebo větší penzion.

 

 

Architektonicky velmi zdařilá budova byla v druhé polovině 19. století postavena a provozována jako jednopodlažní letní restaurace před branami města Tábora. Na začátku století dvacátého bylo přistavěno druhé podlaží s nájemními byty a nové křídlo budovy s tanečním sálem. Později, v padesátých letech minulého století, byl dům zrekonstruován pouze pro bytové účely se sedmi bytovými jednotkami na dvou podlažích, garáží a skladem, na zahradě se vzrostlými lípami byly vybudovány 4 řadové garáže. Poslední nájemce odešel z domu přibližně před deseti lety, od té doby je budova neudržovaná.

 

 

Stavebně technický stav budovy umožňuje její bezproblémovou rekonstrukci. Dům je bez statických poruch, pouze s lokálními stavebními vadami a zavlhlostí na neosluněné straně. Budova je částečně podsklepena, rozsáhlé podkroví umožňuje zobytnění. Všechny potřebné inženýrské sítě jsou zavedeny na pozemku, nebo jeho hranici.

Copyright © Pavla Bártová  |  realitní makléřka  |  RE/MAX One  |  Všechna práva vyhrazena
WebGraphic by RE/MAX  |  Web created by Jan Weisgerber

 

Tyto webové stránky používají soubory "cookies". Procházením těchto webových stránek tak vyjadřujete souhlas s jejich používáním. Proč?